google

  jedzenie, firmy spożywcze, branża spożywcza

  Kursy walut 20.06.2018
  1 USD
  3.7352
  0.0036
  1 EUR
  4.3171
  0.0058
  1 CHF
  3.7470
  0.0008
  1 GBP
  4.9159
  -0.0043
  1 RUB
  0.0588
  0.0005
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Konkurs kulinarny „Gęsina nie tylko na świętego Marcina” zakończony

  Konkurs kulinarny „Gęsina nie tylko na świętego Marcina” odbywał się w weekend 18-19 sierpnia w hotelu Fabryka Wełny w Pabianicach. Jego organizatorem był szef kuchni Wiesław Bober. W trakcie wydarzenia profesjonalistów z całej Polski oceniali najlepsi szefowie kuchni w kraju. Kucharze mieli za zadanie przygotować potrawy z dowolnej części gęsiny. Jednym ze sponsorów konkursu była FrieslandCampina z marką Debic.

  Konkurs kulinarny „Gęsina nie tylko na świętego Marcina” zakończonyIdeą konkursu jest promocja zalet i wartości odżywczych gęsiny, która różni się od innych gatunków mięsa. Charakteryzuje się wysoką wartością energetyczną i ilością składników mineralnych. W dzisiejszej Polsce nie jest ona jednak tak popularna jak kurczak czy indyk – poprzez konkurs chciano przywrócić jej choćby część dawnej świetności. Większość gęsiny produkowanej w naszym kraju jest eksportowana - jesteśmy jednym z głównych producentów tego gatunku mięsa w Europie. Dlatego też wydarzenie "Gęsina nie tylko na świętego Marcina" ma szczególną rolę edukacyjną.

  W konkursie brało udział 12 zespołów, stworzonych z kucharzy z całej Polski, sponsorzy  mogli natomiast zaprezentować na stoiskach swoją ofertę produktową. Jednym z nich był Debic, z szerokim asortymentem profesjonalnych, a przy tym naturalnych rozwiązań nabiałowych, który pokazał wszystkie dostępne w naszym kraju produkty. Drugiego dnia reprezentantki tej marki przygotowały dla gości lody w oparciu o bazę Debic Parfait w przeróżnych smakach: wiśni z imbirem, kawy, Oreo, Baileys, kokosa, truskawki z rozmarynem czy mango.

  Podczas festiwalu nasze stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Odwiedziło nas wiele osób, dopytując o sposób przygotowania lodów. Oprócz prezentacji produktów i możliwości ich spróbowania ufundowaliśmy też nagrody rzeczowe dla uczestników za zajęcie miejsc I - III, jak również nagrody dla pozostałych uczestników oraz jury. Wydarzenie to ogromny sukces. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że mogliśmy wspierać kucharzy w tym dniu i nagrodzić tych najlepszych  – mówi Katarzyna Krasowska, Przedstawicielka Handlowa w Debic.

  W trakcie uroczystej gali zespół Debic odebrał wyróżnienie za wsparcie konkursu.

  Konkurs wspiera Krajowa Rada Drobiarstwa, ponieważ jego celem jest uświadomienie klientów  o walorach szlachetnego mięsa z gęsi, także w sezonie letnim. Dodatkowo festiwal promuje kucharzy, pokazuje ich umiejętności i wysoką wiedzę zawodową. 

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.