google

  jedzenie, firmy spożywcze, branża spożywcza

  Kursy walut 19.04.2019
  1 USD
  3.8051
  0.0049
  1 EUR
  4.2802
  0.0012
  1 CHF
  3.7557
  -0.0029
  1 GBP
  4.9479
  -0.0004
  1 RUB
  0.0595
  0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Kuchnia kaukaska - poznaj moc wschodnich smaków i aromatów

  Kuchnia kaukaska - poznaj moc wschodnich smaków i aromatów

  Kurczak Czkmeruli, pierożki Chinkali, sos Adżika i chrupiące Chaczapuri z serem. Kuchnia kaukaska to zdrowa i przyjemna odmiana od burgerów, potraw włoskich czy dań pochodzących z kuchni azjatyckiej. Jest unikalnym połączeniem smaków, których nie spotkamy w żadnej innej kuchni. Niezwykłe dania składają się z wyjątkowych kompozycji składników: aromatycznych przypraw, mięs, a także regionalnych owoców i warzyw. Sprawdź, co warto zjeść, by zasmakować smaków prawdziwej kuchni kaukaskiej.

  Aromatyczne przyprawy, dodatki w postaci orzechów, octu i ostrych past paprykowych powodują, że tradycyjne dania kaukaskie są ewenementem na skalę światową. Kuchnia ta kojarzy się przede wszystkim z zapachem kolendry i adżiki – zielonej lub czerwonej pasty. Warto zaznaczyć, że wykorzystuje się w niej około 250 gatunków jadalnych ziół, liści i kwiatów.

  Gruzińska przystawka

  Na przystawkę warto przygotować chaczapuri, czyli gruzińską pizzę, która znacznie różni się od tej w wersji włoskiej lub amerykańskiej. Jest to drożdżowy placek nadziewany tradycyjnymi serami lub innymi lokalnymi przysmakami. Na kaukaskiej uczcie wśród przystawek, pierwsze skrzypce grają przysmaki z bakłażana. Najpopularniejszym z nich jest badridżani – plastry bakłażana posmarowane pastą z orzechów włoskich, które najpierw należy blendować, a później zmieszać z kolendrą, czosnkiem, papryczką chili i granatem.

  Obowiązkowe pierożki

  Jedni mają pierogi, inni kołduny lub dim-sumy, a w Gruzji jada się chinkali. To jedna z tych potraw, których siła tkwi w prostocie – sakiewki z ciasta, przyprawy oraz siekane mięso to sekret przysmaku kuchni kaukaskiej. Pierożki Chinkali to obok chaczapuri najbardziej znany specjał kuchni gruzińskiej i coraz bardziej popularne w Polsce. Można je bez trudu przyrządzić samodzielnie, ponieważ robi się je podobnie do polskich pierogów. Jeśli nie mamy czasu, by je ulepić, naprzeciw wychodzą producenci dań gotowych np. firma Konspol, która oferuje gotowe pierożki.

  Pomysł na deser

  Idealnym zwieńczeniem uczty jest deser. Koniecznie należy sięgnąć po ciasto miodowe lub znacznie trudniejszą w przygotowaniu, czurczuchelę. To zastygła masa z zagęszczonego mąką soku winogronowego, obtaczająca orzechy włoskie, migdały. Możemy ją kupić przez Internet. Podczas uczty nie może zabraknąć gruzińskiego wina. Gruzini znają ponad 500 różnych szczepów winogron, dlatego każdy znajdzie alkohol odpowiedni dla siebie.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.