google

  jedzenie, firmy spożywcze, branża spożywcza

  Kursy walut 20.05.2019
  1 USD
  3.8543
  -0.0002
  1 EUR
  4.2995
  -0.0077
  1 CHF
  3.8189
  -0.0007
  1 GBP
  4.9117
  -0.0156
  1 RUB
  0.0597
  0
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • 5 rzeczy, które warto pamiętać w diecie wysokobiałkowej

  Istnieją różne diety, które pozwolą nam schudnąć, przytyć czy też skierowane do osób zmagających się z różnymi chorobami. Jedną z nich jest dieta wysokobiałkowa - bardzo popularna i chętnie stosowana zwłaszcza przez sportowców. Co warto o niej wiedzieć? Przygotowaliśmy pięć zagadnień, które wiążą się z tym sposobem żywienia - być może niektóre będą ci znane, a być może będą pomocną ciekawostką.

  5 rzeczy, które warto pamiętać w diecie wysokobiałkowej
  Dużo, dużo białka

  Jak sama nazwa wskazuje, w diecie wysokobiałkowej będziemy spożywać bardzo duże ilości białka. Chcemy pozbyć się tkanki tłuszczowej, by pokazać mięśnie nad którymi ciężko pracowaliśmy ostatnie miesiące, czy też lata. Zakłada się, że spożycie białka musi wynosić około 2 g na kilogram masy ciała. Czyli osoba ważąca 80 kilogramów spożyje go około 160 gram dziennie. Kiedy w normalnej diecie jemy około 20% białka, tak tutaj możemy zwiększyć jego ilość nawet do 30-50% w całej diecie. Zatem zmniejszamy podaż węglowodanów i tłuszczów.

  Dodaj białko do każdego posiłku

  Najłatwiejszy sposobem na kontrolę białka jest dodawanie go do każdego posiłku. Możemy jeść filety i w ogóle mięso kurczaka czy indyka, serki wiejskie, jajka, sery białe, jogurty czy mleko. Niektórzy uzupełnią to różnymi odżywkami białkowymi. Wybieramy odtłuszczone produkty, najlepiej naturalne, ekologiczne, nie nafaszerowane chemią i antybiotykami. Dzięki dostarczaniu takich produktów zobaczymy przyrost masy mięśniowej, ponadto schudniemy, ponieważ nasze ciało, aby spalić białko, potrzebuje o wiele więcej energii, niż w przypadku innych składników - dodają specjaliści z https://cityfit.pl/.

  Pij dużo wody

  Niezwykle ważne jest, by przy diecie wysokobiałkowej pić dużo wody, bo zbyt duża ilość zmagazynowanego w organizmie białka źle wpływa na nerki i wątrobę. Dlatego dobrze jest stosować tą dietę pod okiem doświadczonego dietetyka. Łatwo można przesadzić i zakwasić organizm. Staraj się więc wyznaczyć sobie godziny, w których wypijesz kubek wody. Pamiętaj, że lepiej jest pić częściej, a małymi porcjami, niż na jeden raz spożyć litr wody. Nie możesz dopuścić do odwodnienia organizmu - skończy się to bólami głowy czy kłopotami z nerkami.

  Nie jesteś głodny?

  Kiedy już jesteś na tej diecie, masz wrażenie, że nie jesteś w ogóle głodny. Dziwisz się temu, bowiem dawniej dawałeś radę bez problemu zjeść pięć regularnych posiłków, a dziś musisz się delikatnie zmuszać. Nie martw się - jest to całkowicie normalne. Jeżeli jemy białko, to na dłużej pozostaje w nas uczucie sytości. Musimy jednak pilnować się i zjadać zalecone posiłki bez marudzenia, jeżeli chcemy osiągnąć zamierzone efekty.

  Obserwuj swój organizm

  Podobnie jak w przypadku innych diet, powinniśmy obserwować swój organizm i reagować, gdy będzie z nim coś nie tak. Przy nieumiejętnie stosowanej diecie wysokobiałkowej, możemy nabawić się zaparć, niedoborów witamin czy problemów z nerkami. Dlatego tak ważne jest, aby wszystko stosować z głową i odstawić dietę, gdy pojawią się nieprzyjemne dolegliwości.

  Dieta wysokobiałkowa może przynieść pozytywne skutki dla naszego organizmu. Jest ponadto smaczna, w związku z czym na pewno nie będziemy mieć problemów z jedzeniem posiłków. Jeżeli nie damy rady ułożyć jej sobie sami, skorzystajmy z porad specjalistów.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.