google

  jedzenie, firmy spożywcze, branża spożywcza

  Kursy walut 20.05.2019
  1 USD
  3.8543
  -0.0002
  1 EUR
  4.2995
  -0.0077
  1 CHF
  3.8189
  -0.0007
  1 GBP
  4.9117
  -0.0156
  1 RUB
  0.0597
  0
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Co powinieneś wiedzieć o wyrobach czekoladowych?

  Czekolada i wyroby cukiernicze z jej wykorzystaniem to ogromny rynek, który stale rośnie. Zainteresowanie przemysłu spożywczego czekoladą jest ogromne, tak samo jak ilość ton czekolady przerabianej rok rocznie w najróżniejszych zakładach produkcyjnych. Na samym końcu tego łańcucha znajduje się ostatecznie konsument, czyli klient – bardzo często zwariowany na punkcie czekolady.

  Co powinieneś wiedzieć o wyrobach czekoladowych?
  Oczywiście różne wyroby czekoladowe mogą mieć bardzo zróżnicowany skład i nie zawsze będzie to skład surowcowy najwyższej kategorii.

  Jak ocenić jakość czekoladowych wyrobów?

  Dlatego warto sięgać tylko i wyłącznie po wyroby czekoladowe od sprawdzonych i znanych dostawców, najlepiej o międzynarodowej renomie, jak Ferrero, które zagwarantują nie tylko odpowiednią zawartość czekolady w czekoladzie, ale także zatroszczą się o wszystkie pozostałe elementy receptury. To kluczowe, ponieważ czekoladowe słodkości i przekąski rzadko kiedy występują same w sobie jako w stu procentach czekoladowe, a bardzo często zawierają różnego rodzaju masy, kremy, wypełnienia i dodatki jak orzechy laskowe, wiórki kokosowe, wafelki czy biszkopty. Wszystko po to, aby zaprezentowany deser lub słodka przekąska były nie tylko słodkie i czekoladowe, ale także pożywne i bogate w zróżnicowaną strukturę.

  Jakie produkty czekoladowe wybierać?

  Dla smakoszy czekolady i nie tylko dość oczywistym jest, że zawartość kakaowca w czekoladzie jest jednym z tych wyznaczników wskazujących jakość, ale również cenę czekolady. Kakaowiec jest także bardzo zdrowy z uwagi na wysoką zawartość przeciwutleniaczy czy magnezu, więc przy okazji takie wyroby czekoladowe z dużym stężeniem prawdziwej czekolady są po prostu zdrowe dla osób je spożywających – naturalnie we właściwych racjonalnych ilościach. Na produktach o najniższej klasie produkcyjnej, powstających z najniższej jakości surowców, widnieje informacja, że jest to „wyrób czekolado podobny” i jako taki z pewnością powinien być szeroko omijany. W ofercie tak cenionej i uznanej międzynarodowej marki jak Ferrero, takich produktów oczywiście nie ma.

  Wyroby czekoladowe hurtowo i na zamówienie

  Przy bardzo dużych imprezach okolicznościowych czy zamówieniach hurtowych, konieczne jest negocjowanie warunków cenowych. W okresie przedświątecznym wielu pracodawców wykonuje dla swoich pracowników tzw. „paczki”, w których słodkości i wyroby czekoladowe oraz upominki dla dzieci stanowią największa część składową. Zamawiając słodkości bezpośrednio od dostawcy i producenta można liczyć nie tylko na bardziej preferencyjne warunki handlowe czy transportu, ale przede wszystkim na eleganckie, okazjonalne opakowanie czy zawsze tę samą, nienaganną jakość i smak.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.