google

  jedzenie, firmy spożywcze, branża spożywcza

  Kursy walut 18.06.2019
  1 USD
  3.8097
  0.0108
  1 EUR
  4.2631
  0.0032
  1 CHF
  3.8099
  0.0086
  1 GBP
  4.7736
  -0.0085
  1 RUB
  0.0592
  0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Jak transportować owoce i warzywa?

  Jak transportować owoce i warzywa?

  Nie można zaprzeczyć, że warzywa i owoce to samo zdrowie. Zalecane są przez dietetyków w codziennym jadłospisie i co istotne obecnie stają się podstawą piramidy żywienia. Nic więc dziwnego, że sięgamy po coraz większą ilość warzyw i owoców oraz doceniamy wartości odżywcze i bogactwo witamin oraz mikro i makroelementów i tak ważnego dla naszego przewodu pokarmowego błonnika.  Poza regularnym kupowaniem zdrowego pożywienia warto zwrócić uwagę na przechowywanie warzyw i owoców. Najlepiej gdy sklep lub stragan ma skrzynki drewniane. Takie łuszczki sprawdzają się również w domu, gdy przechowujemy jedzenie w piwnicy lub spiżarni. Zobacz, na co zwrócić uwagę.

  Przechowywanie w odpowiednich warunkach

  Jak transportować owoce i warzywa?

  Bardzo często kupujemy warzywa i owoce na zapas. Te, które możemy przechowywać, warto zapakować do skrzynki na warzywa, a następnie zostawić w suchej i chłodnej piwnicy lub spiżarni. Muszą to być miejsca wentylowane i nieogrzewane, ale zimą trzeba sprawdzić, czy temperatura nie spada poniżej zera. Nie wszystkie owoce będą nadawały się do długiego przechowania, ale na przykład jabłka czy gruszki doskonale będą się czuć w dobrych warunkach, szczególnie gdy zainwestujemy w skrzynki na owoce.

  Jakie opakowania jednorazowe do przechowywania wybrać?

  Najlepiej zaopatrzyć się w skrzynki na owoce wykonane z naturalnego drewna. Takie modele zbite są z desek i tworzą ażurową przestrzeń. W warunkach domowych nie potrzebujemy dużych opakowań, ponieważ nie będziemy w stanie wtedy ocenić szybko stanu owoców, a także nie zapewnimy im odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Najlepiej łuszczki drewniane postawić na drewnianych podestach, które zapewnią wentylację. Trzeba zadbać także o odpowiednią wilgotność powietrza. W warunkach handlowych trzeba postawić na skrzynki jednorazowe ze względów higienicznych i w związku z przepisami fitosanitarnymi.

  Moda na Eko

  Choć skrzynki na warzywa to surowy produkt o dość użytkowym charakterze, bardzo dobrze radzą sobie w nowoczesnych aranżacjach mieszkań oraz przestrzeni użytkowych takich jak sklepy i kawiarnie szczególnie te wykorzystujące produkty naturalne. Drewniane skrzynki świetnie będą sprawdzać się w loftowych i industrialnych przestrzeniach, choć nie da się nie zauważyć tego trendu także w stylistyce minimalistycznej oraz rustykalnej. Wiele osób decyduje się na samodzielne tworzenie całych mebli oraz interesujących konstrukcji z tego wyjątkowo charakterystycznego materiału, który można pomalować lub też wykorzystać w surowym stanie.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.