google

  jedzenie, firmy spożywcze, branża spożywcza

  Kursy walut 19.08.2019
  1 USD
  3.9199
  -0.0082
  1 EUR
  4.3519
  -0.0024
  1 CHF
  4.0071
  -0.0022
  1 GBP
  4.7531
  -0.0182
  1 RUB
  0.0586
  -0.001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Jak przygotować pyszną herbatę z miodem i cytryną?

  Herbata to jeden z najpopularniejszych napojów, z którymi mamy do czynienia na co dzień. Jest dużo zdrowsza niż kawa, ale także potrafi nas pobudzić. Co więcej na rynku znajdziemy mnóstwo różnych herbat, na przykład tradycyjny earl grey, czy pełna zdrowotnych właściwości herbata zielona.

  Tradycyjne dodatki

  Najbardziej znanym dodatkiem do herbaty (pomijając oczywiście cukier) jest miód i cytryna. Przepis na ten napar jest banalnie prosty. Potrzebna będzie herbata earl grey, miód i oczywiście cytryna. Warto pamiętać o jednej bardzo ważnej rzeczy. Nie dodajmy miodu do wrzątku. Przez to napar stanie się mętny. Żeby tego uniknąć wystarczy zaczekać aż napój nieco przestygnie. W związku z tym, że na rynku znajdziemy mnóstwo różnych rodzajów miodu, sami możemy zdecydować jakiego użyjemy. Każdy z nich pomaga na nieco inne dolegliwości. Najbardziej popularny jest miód akacjowy i lipowy. Pierwszy z nich działa wzmacniająco, będzie pomocny także w przypadku problemów z przewodem pokarmowym. Z kolei lipowy przeciwdziała stresowi i doskonale sprawdzi się, gdy zmagamy się z przeziębieniem i zatkaniem górnych i dolnych dróg oddechowych.

  Korzystne właściwości

  W każdym domu połączenie herbaty, cytryny i miodu stosuje się na przeziębienie. Nie wszyscy wierzą w moc tego napoju, jednak trzeba powiedzieć, że w informacji tej istnieje nieco prawdy. Oczywiście herbata nie jest lekarstwem i nie pomoże nam całkowicie się wyleczyć, ale na pewno nieco wesprze w walce z bakteriami i wzmocni naszą odporność. Dlaczego tak się dzieje? Herbata zawiera tak zwane polifenole. Te z kolei świetnie radzą sobie w walce z różnego rodzaju wirusami. Rzecz jasna dobry wpływ na nasz organizm będzie miała także cytryna i miód na jaki się zdecydowaliśmy.

  Hebata earl grey to popularny napój, który śmiało możemy pić w połączeniu z miodem i cytryną. Pamiętajmy, by parzyć ją przez odpowiedni czas – starajmy się nie przekraczać trzech minut. Co więcej ten rodzaj herbaty znajdziemy w każdym sklepie i nie jest ona zbyt droga, dlatego z pewnością będziemy mogli sobie na nią pozwolić.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.