google

  jedzenie, firmy spożywcze, branża spożywcza

  Kursy walut 18.10.2019
  1 USD
  3.8503
  -0.0135
  1 EUR
  4.2844
  -0.0005
  1 CHF
  3.8969
  0.0067
  1 GBP
  4.9671
  0.0215
  1 RUB
  0.0602
  -0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • O znakowaniu żywności na targach POLAGRA FOOD

  Grupa MTP, POLAGRA FOOD,

  Już za 2 miesiące kolejna edycja Międzynarodowych Targów Wyrobów Spożywczych POLAGRA FOOD. W programie wydarzeń specjalnych m.in. szkolenie na temat najnowszych trendów w oznakowaniu żywności.

  Targi POLAGRA FOOD to miejsce prezentacji osiągnięć branży spożywczej i nowych produktów w kategorii żywność, które pojawiały się w ostatnim czasie na rynku lub dopiero na nim zadebiutują. Na „Polagrze” rozmawia się także o ważnych dla sektora sprawach – perspektywach rozwoju, wymogach legislacyjnych czy trendach konsumenckich.

  W tym roku, w ramach przygotowywanych szkoleń i prelekcji, uczestnicy targów będą mogli m.in. wziąć udział w szkoleniu na temat aktualnych wymogów ustawodawcy w zakresie oznakowania żywności i tych, których wprowadzenia należy spodziewać się w najbliższym czasie. Wiedza o tym, jak prawidłowo znakować produkty spożywcze jest dziś niezwykle pożądana. Zarówno producenci, jak i dystrybutorzy żywności powinni orientować się, jak promować żywność, by nie wprowadzać konsumentów w błąd i uniknąć posądzenia o nieuczciwe konkurowanie na rynku – komentuje Magdalena Zielińska-Kuć, adwokat z kancelarii WKB Wierciński, Kwieciński Baehr. Na spotkaniu nie zabraknie więc informacji na temat trendów

  w oznakowaniu żywności, popartych przykładami z rynku krajowego i zagranicznego. Uczestnicy będą mogli poznać szczegóły na temat komunikacji „proekologicznej” na produktach spożywczych i w ich reklamie związanych z trendami zero waste, nude food czy eko. W trakcie szkolenia pojawi się także odpowiedź na pytanie o to jak bezpiecznie stosować takie oznaczenia jak: „bez laktozy”, „bezglutenowy”, „bez antybiotyków”, „wege”, „vegan” czy „bio”. Prelegenci wyjaśnią również, jakie są granice promocji produktów spożywczych i czy postacie z bajek znikną ze słodyczy dla dzieci.

  Szkolenie poprowadzą eksperci z kancelarii WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr – Magdalena Zielińska-Kuć i Piotr Popielarski. Spotkanie odbędzie się 1 października i jest bezpłatne dla uczestników targów POLAGRA, zarówno wystawców, jak i zwiedzających.

  Targi POLAGRA FOOD w Poznaniu rozpoczną się 30 września i potrwają do 3 października. Warto także pamiętać, że towarzyszą im także wystawy targów POLAGRA TECH i POLAGRA GASTRO / INVEST HOTEL oraz Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania TAROPAK, a na wszystkie wydarzenia obowiązuje jeden bilet!

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.