Artykuł Dodaj artykuł

W krainie kulinarnych fantazji. Projekty domów z otwartą kuchnią – funkcjonalnie, stylowo, nowocześnie

Otwarta kuchnia to nieodłączny element współczesnych projektów domów.

Otwarta kuchnia to nieodłączny element współczesnych projektów domów. Taki układ wnętrza wynika ze współczesnego modelu życia. W dzisiejszych czasach mamy tak mało wolnego czasu, który moglibyśmy spędzić wspólnie z rodziną, że każda chwila jest na wagę złota. Dlatego nowoczesne projekty domów coraz częściej proponują inwestorom otwartą przestrzeń pobytu dziennego.

Doskonały punkt obserwacyjny, idealna pod względem komfortu pracy.

Projekty domów parterowych i z poddaszem użytkowym, posiadające otwartą kuchnię są współcześnie w przeważającej większości. Coraz rzadziej spotykamy układ zamknięty w strefie dziennej, obecny jeszcze 20 lat temu niemal w każdym domu. W zależności od wielkości domu, najczęściej łączy się pomieszczenia kuchni, pokoju dziennego, jadalni i hallu. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest otwarcie kuchni i połączenie jej z pokojem dziennym. Otwarty układ przestrzeni jest korzystny szczególnie w przypadku rodzin z małymi dziećmi. Pozwala na wykonywanie codziennych czynności i jednoczesne dozorowanie poczynań malców. Często w takiej sytuacji salon staje się swoistym placem zabaw dla dzieci i w trakcie dnia najlepszym lepszym miejscem dla integracji rodziny. Oczywiście nie traci on w odświętnych okazjach swej funkcji reprezentatywnej. Otwarcie pokoju dziennego na jadalnię i kuchnię powiększa wizualnie przestrzeń parteru. Funkcjonowanie w tak zaaranżowanej przestrzeni wymusza niejako kontakt między wszystkimi członkami rodziny. Wydaje się być również ułatwieniem dla tych, którzy z kuchni uczynili swoje królestwo. Obsługiwanie przyjęcia rodzinnego, czy codzienne czynności, w otwartej na jadalnie i salon kuchni są o wiele łatwiejsze. Niektórzy, bardziej przyzwyczajeni do tradycyjnego podziału, mogą narzekać na obecność w salonie zapachów dochodzących z kuchni, lecz czy aby na pewno jest to zarzut? Smakowite potrawy, czy pachnące wypieki to czysta przyjemność dla naszego węchu, w każdych okolicznościach.

Dom przy Pastelowej 19 bis - www.galeriadomow.pl

Dom przy Pastelowej 19 bis - www.galeriadomow.pl

Otwarta kuchnia – wyzwanie dla amatorów aranżacji wnętrz.

Otwarta kuchnia jest wysoko ceniona przez wielbicieli eleganckich wnętrz, ponieważ połączenie kuchni i pokoju dziennego stwarza pole do wyjątkowo efektownych aranżacji. Amatorzy stylowego wykańczania wnętrz mają tu spore pole do popisu. Kuchnia w dzisiejszych czasach nie jest już jedynie miejscem pracy domowej. Jest jednym z najdroższych elementów całego domu, a jej wystrój, aranżacja i styl nadaje charakter całemu domowi. W aranżacjach wnętrz w stylu skandynawskim, salon jest zazwyczaj wykonany ascetycznie, natomiast kuchnia staje się prawdziwą perełką. Podobnie jest w przypadku urządzania wnętrza kuchni w klimacie prowansalskim. Tak elegancko zaaranżowaną kuchnię szkoda by było zamykać w osobnym pomieszczeniu.

Dom przy Imbirowej 6N - www.galeriadomow.pl

Dom przy Imbirowej 6N - www.galeriadomow.pl

Przeglądając gotowe projekty domów musimy zastanowić się, jaki rodzaj aranżacji przestrzeni parteru najbardziej nam odpowiada. Otwarta strefa dzienna to znak naszych czasów i wyjście naprzeciw współczesnemu stylowi życia. Ciekawe projekty domów parterowych i z poddaszem użytkowych posiadające otwartą kuchnię znajdziecie na https://www.galeriadomow.pl/.

Artykuł został dodany przez firmę