Artykuł Dodaj artykuł

Zdrowe przekąski do pracy

Siedząc w biurze, przy komputerze, obsługiwanej maszynie bądź nad dokumentami, wielu pracowników podjada. Najczęściej na biurkach i stołach znajdziemy słodkie i słone przekąski, które mają wysoką zawartość cukru lub soli.    

Siedząc w biurze, przy komputerze, obsługiwanej maszynie bądź nad dokumentami, wielu pracowników podjada. Najczęściej na biurkach i stołach znajdziemy słodkie i słone przekąski, które mają wysoką zawartość cukru lub soli. Trzeba na nie uważać, ponieważ ich wartość kaloryczna jest wysoka, a nie dostarczają one do organizmu żadnych cennych składników odżywczych. Lepiej jest sięgnąć po zdrowsze i naturalne przekąski do pracy.

Zdrowe przekąski do pracy

Zamiast zamawiać pizzę lub kolejnego hamburgera z baru szybkiej obsługi, można zdecydować się na zdrowe i kolorowe kanapki do pracy. Przyrządzone na bazie naturalnych, świeżych produktów, nie tylko będą doskonale smakować, ale zapewnią nam również komplet witamin i mikroelementów.

Kanapki z serem, chudą wędliną, kiełkami, sałatą i przeróżnymi warzywami pobudzą kubki smakowe do pracy. Z chęcią sięgniemy po takie kanapki w czasie lunchu. Wzbudzą one bez wątpienia zazdrość naszych kolegów i koleżanek z pracy. Kanapki możemy przygotowywać samodzielnie, ale też są one oferowane w wielu piekarniach w szerokiej gamie smaków. Można je robić z pieczywa białego lub ciemnego, które jest dla nas zdrowsze.

Dla odchudzających się

Przekąski do pracy nie muszą być niezdrowe i sprzyjać odkładaniu tłuszczu. Jeśli zamiast chipsów w pracy będziemy chrupać marchewki, orzechy czy ziarna, z pewnością przyczyni się to do utraty wagi. Wiele z takich zdrowych przekąsek jest źródłem odpowiednio zbilansowanych składników odżywczych.

Sałatki do pracy to kolejna propozycja lekkiego, pożywnego posiłku, który jest szczególnie polecany wszystkim osobom dbającym o linię. Sałatka owocowa lub warzywna z lekkim dressingiem może być przepyszna. Jeśli dodamy do takiej potrawy pokrojonego, grillowanego kurczaka, zyskamy pełnowartościowy obiad bez konieczności rezygnowania z doskonałego smaku. Odpowiednia kompozycja składników sałatek dostarczy do organizmu człowieka substancje, które zwiększą koncentrację i zapewnią energię do podejmowania wyzwań w pracy zawodowej.

Podobne artykuły