Dział z publikacjami został podzielony na poddziały. Poniżej dla każdego z nich pokazujemy kilka najświeższych artykułów, aby zobaczyć wszystkie z danego działu kliknij na belce „Więcej artykułów”.
W ramach tego działu świadczymy usługę artykułów sponsorowanych, które są wyróżnione na stronie głównej. Ze szczegółami możesz zapoznać się tutaj
Jeżeli chcesz opublikować swój materiał na naszych strona kliknij kliknij tutaj
Profesjonalne wyposażenie kuchni gastronomicznej to podstawa w każdej restauracji czy innym lokalu gastronomicznym. Jeżeli zależy Ci na wysokiej jakości przygotowywanych potraw i utrzymaniu ciągłości produkcji, rozważ zakup mebli, sprzętów i akcesoriów wyposażonych w odpowiednie technologie.
W kuchni bałkańskiej bardzo często wykorzystuje się ciasto filo i tworzy za jego pomocą delikatne przekąski, które można jeść o każdej porze dnia. Nasza propozycja na śniadanie to połączenie ciasta z farszem na bazie jajek.
Charakterystyczne pomarańczowe warzywo przypłynęło do nas w XV wieku z Ameryki Środkowej dzięki Krzysztofowi Kolumbowi. Szybko zaczęło być uprawiane nad Wisłą i trafiło na stoły zarówno arystokracji, jak i chłopów. Doceniono jego smak i prozdrowotne właściwości.
Jesień to pora zbierania plonów z pól i ogrodów. W tym okresie doświadczamy obfitości owocówi warzyw – drzewa uginają się od dojrzałych śliwek, jabłek, pigw i gruszek, a na grządkach i zagonach leżą dojrzałe, pomarańczowe dynie. Jednym ze sposobów na zagospodarowanie tego bogactwa jest upieczenie pysznego ciasta z dodatkiem darów natury. Podpowiadamy trzy przepisy!
W naszych kuchniach jest magiczny skarb, który często bierzemy za pewnik. Jest nim mąka – podstawowy składnik wielu potraw, ale czy zdajemy sobie sprawę, jak wiele magii kryje się w tym zwykłym produkcie?
Jak wynika z europejskiego badania „Rola żywienia w leczeniu raka”[1] przeprowadzonego na zlecenie Nutricia, 71% pacjentów w trakcie choroby i leczenia w Polsce doświadcza problemów związanych z odżywianiem. Biorąc pod uwagę wpływ stanu odżywienia organizmu na proces leczenia i rekonwalescencji, niezwykle ważne jest budowanie świadomości o roli żywności specjalnego przeznaczenia medycznego w tym procesie u lekarzy, pacjentów i ich opiekunów.
Wyniki badań cytowanych w raporcie „Talerz przyszłości”, który został opracowany przez ekspertów Interdyscyplinarnego Centrum Analiz i Współpracy „Żywność dla Przyszłości” wskazują, że nawyki żywieniowe Polaków znacząco odbiegają od aktualnych krajowych zaleceń zdrowego żywienia oraz założeń diety planetarnej.
8 listopada obchodzony jest Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Święto zostało zainicjowane w 2007 roku przez Komisarza Unii Europejskiej i Euro-Toques – organizację zrzeszającą szefów kuchni. W tym dniu warto zgłębić wiedzę na temat tego, czy kuchnia europejska jest zdrowa, jakie nawyki żywieniowe posiadają Europejczycy oraz jak prawidłowo odżywiać się w każdym regionie Starego Kontynentu.
Przed nadejściem wakacji często staramy się zadbać o naszą sylwetkę i osiągnąć doskonałą formę, by lepiej prezentować się w letnich strojach. Zdarza się jednak, że kroki w tym kierunku podejmujemy zbyt późno. Lato przychodzi, a my znów nie zdążyliśmy osiągnąć naszych celów. Jednak zamiast się poddawać i porzucać postanowienia, warto rozpocząć pracę nad formą, którą utrzymamy nie tylko do końca lata, a przez wiele lat. Wymaga to pewnego wysiłku i konsekwencji, ale przynosi nieocenione korzyści.
Gotowanie w domu to sposób na rozwijanie kreatywności, miłe spędzenie czasu, oszczędzanie, a przede wszystkim kontrolowanie wartości odżywczych naszych posiłków. To ważne zwłaszcza w obliczu niedawnych badań, które mówią, że tylko co 4. Polak odżywia się prawidłowo . Gotując i angażując w gotowanie młodzież, możemy poprawić te statystyki, a przy okazji jakość naszej diety. Nie jest to wcale trudne: wystarczy pamiętać o kilku zasadach, które sprawią, że kulinarnym wyzwaniom sprosta nawet nastolatek.
Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.
Za nami pierwsze dni lata, pory roku, która kojarzy nam się z bogactwem smaków i aromatów powszechnie dostępnych świeżych owoców i warzyw.
Kuchnia stanowi centralny i najważniejszy punkt każdego domu, gdzie domownicy spędzają czas przy kubku ulubionej kawy lub herbaty oraz posiłkach. Powszechnie bowiem wiadomo, że wspólne przygotowywanie posiłków i konsumowanie ich w gronie najbliższych łączy kolejne pokolenia.
Firma Air Products wspiera producentów żywności w osiąganiu wyższych wolumenów produkcji przy zachowaniu wysokiej jakości dzięki najnowszemu rozwiązaniu w zakresie szybkiego zamrażania pojedynczych porcji produktów – tunelowi Freshline® IQF+ (Individually Quick Frozen Plus).
Jeżeli tak to wiesz jak ciężko je odzyskać jeżeli nie było kopii zapasowej. Jeżeli nie miałaś/eś takiej sytuacji to pomyśl o niej i… no właśnie, tragedia.
Życie w biegu, nadmiar pracy, stres – to czynniki negatywnie wpływające na dobre samopoczucie. Gdy zima dobiega końca, zmęczony organizm w szczególności potrzebuje maksymalnego wsparcia.