Artykuły, wiadomości i porady - jedzenie.info.pl

Przepisy Więcej artykułów

Profesjonalne wyposażenie kuchni gastronomicznej – co powinieneś o nim wiedzieć? - zdjęcie
Czytaj artykuł

Profesjonalne wyposażenie kuchni gastronomicznej – co powinieneś o nim wiedzieć?

Profesjonalne wyposażenie kuchni gastronomicznej to podstawa w każdej restauracji czy innym lokalu gastronomicznym. Jeżeli zależy Ci na wysokiej jakości przygotowywanych potraw i utrzymaniu ciągłości produkcji, rozważ zakup mebli, sprzętów i akcesoriów wyposażonych w odpowiednie technologie.

Bałkańskie śniadanie z dodatkiem jajek - zdjęcie
Czytaj artykuł

Bałkańskie śniadanie z dodatkiem jajek

W kuchni bałkańskiej bardzo często wykorzystuje się ciasto filo i tworzy za jego pomocą delikatne przekąski, które można jeść o każdej porze dnia. Nasza propozycja na śniadanie to połączenie ciasta z farszem na bazie jajek.

Dyniowe dania nie tylko na Haloween - zdjęcie
Czytaj artykuł

Dyniowe dania nie tylko na Haloween

Charakterystyczne pomarańczowe warzywo przypłynęło do nas w XV wieku z Ameryki Środkowej dzięki Krzysztofowi Kolumbowi. Szybko zaczęło być uprawiane nad Wisłą i trafiło na stoły zarówno arystokracji, jak i chłopów. Doceniono jego smak i prozdrowotne właściwości.

Jesienne ciasta pełne owoców - zdjęcie
Czytaj artykuł

Jesienne ciasta pełne owoców

Jesień to pora zbierania plonów z pól i ogrodów. W tym okresie doświadczamy obfitości owocówi warzyw – drzewa uginają się od dojrzałych śliwek, jabłek, pigw i gruszek, a na grządkach i zagonach leżą dojrzałe, pomarańczowe dynie. Jednym ze sposobów na zagospodarowanie tego bogactwa jest upieczenie pysznego ciasta z dodatkiem darów natury. Podpowiadamy trzy przepisy!

Wiadomości Więcej artykułów

Mąka, która czyni cuda – magia dobrej mąki - zdjęcie
Czytaj artykuł

Mąka, która czyni cuda – magia dobrej mąki

W naszych kuchniach jest magiczny skarb, który często bierzemy za pewnik. Jest nim mąka – podstawowy składnik wielu potraw, ale czy zdajemy sobie sprawę, jak wiele magii kryje się w tym zwykłym produkcie?

no image
Czytaj artykuł

Ponad połowa pacjentów cierpiących na nowotwór doświadcza problemów z żywieniem – wyniki europejskiego badania Ipsos Cancer Study

Jak wynika z europejskiego badania „Rola żywienia w leczeniu raka”[1] przeprowadzonego na zlecenie Nutricia, 71% pacjentów w trakcie choroby i leczenia w Polsce doświadcza problemów związanych z odżywianiem. Biorąc pod uwagę wpływ stanu odżywienia organizmu na proces leczenia i rekonwalescencji, niezwykle ważne jest budowanie świadomości o roli żywności specjalnego przeznaczenia medycznego w tym procesie u lekarzy, pacjentów i ich opiekunów.

Planeta na talerzu – jak zatroszczyć się o zdrowie i środowisko, dokonując wyborów żywieniowych? - zdjęcie
Czytaj artykuł

Planeta na talerzu – jak zatroszczyć się o zdrowie i środowisko, dokonując wyborów żywieniowych?

Wyniki badań cytowanych w raporcie „Talerz przyszłości”, który został opracowany przez ekspertów Interdyscyplinarnego Centrum Analiz i Współpracy „Żywność dla Przyszłości” wskazują, że nawyki żywieniowe Polaków znacząco odbiegają od aktualnych krajowych zaleceń zdrowego żywienia oraz założeń diety planetarnej.

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania - nawyki żywieniowe Europejczyków od kuchni - zdjęcie
Czytaj artykuł

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania - nawyki żywieniowe Europejczyków od kuchni

8 listopada obchodzony jest Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Święto zostało zainicjowane w 2007 roku przez Komisarza Unii Europejskiej i Euro-Toques – organizację zrzeszającą szefów kuchni. W tym dniu warto zgłębić wiedzę na temat tego, czy kuchnia europejska jest zdrowa, jakie nawyki żywieniowe posiadają Europejczycy oraz jak prawidłowo odżywiać się w każdym regionie Starego Kontynentu.

Porady Więcej artykułów

Forma na lato czy na lata? Wprowadź zdrowy styl życia krok po kroku - zdjęcie
Czytaj artykuł

Forma na lato czy na lata? Wprowadź zdrowy styl życia krok po kroku

Przed nadejściem wakacji często staramy się zadbać o naszą sylwetkę i osiągnąć doskonałą formę, by lepiej prezentować się w letnich strojach. Zdarza się jednak, że kroki w tym kierunku podejmujemy zbyt późno. Lato przychodzi, a my znów nie zdążyliśmy osiągnąć naszych celów. Jednak zamiast się poddawać i porzucać postanowienia, warto rozpocząć pracę nad formą, którą utrzymamy nie tylko do końca lata, a przez wiele lat. Wymaga to pewnego wysiłku i konsekwencji, ale przynosi nieocenione korzyści.

Gotowanie w domu – to proste! Poznaj nasze sposoby na pyszną zabawę w kuchni - zdjęcie
Czytaj artykuł

Gotowanie w domu – to proste! Poznaj nasze sposoby na pyszną zabawę w kuchni

Gotowanie w domu to sposób na rozwijanie kreatywności, miłe spędzenie czasu, oszczędzanie, a przede wszystkim kontrolowanie wartości odżywczych naszych posiłków. To ważne zwłaszcza w obliczu niedawnych badań, które mówią, że tylko co 4. Polak odżywia się prawidłowo . Gotując i angażując w gotowanie młodzież, możemy poprawić te statystyki, a przy okazji jakość naszej diety. Nie jest to wcale trudne: wystarczy pamiętać o kilku zasadach, które sprawią, że kulinarnym wyzwaniom sprosta nawet nastolatek.

Aby dłużej było smaczne - o przechowywaniu mięsa i wędlin - zdjęcie
Czytaj artykuł

Aby dłużej było smaczne - o przechowywaniu mięsa i wędlin

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

Lato w słoikach. Słodka przyjemność na zapas - zdjęcie
Czytaj artykuł

Lato w słoikach. Słodka przyjemność na zapas

Za nami pierwsze dni lata, pory roku, która kojarzy nam się z bogactwem smaków i aromatów powszechnie dostępnych świeżych owoców i warzyw.

Technologie Więcej artykułów

Wyposażenie kuchni - zdjęcie
Czytaj artykuł

Wyposażenie kuchni

Kuchnia stanowi centralny i najważniejszy punkt każdego domu, gdzie domownicy spędzają czas przy kubku ulubionej kawy lub herbaty oraz posiłkach. Powszechnie bowiem wiadomo, że wspólne przygotowywanie posiłków i konsumowanie ich w gronie najbliższych łączy kolejne pokolenia.

Air Products wprowadza na rynek tunel zamrażalniczy Freshline® IQF+ - zdjęcie
Czytaj artykuł

Air Products wprowadza na rynek tunel zamrażalniczy Freshline® IQF+

Firma Air Products wspiera producentów żywności w osiąganiu wyższych wolumenów produkcji przy zachowaniu wysokiej jakości dzięki najnowszemu rozwiązaniu w zakresie szybkiego zamrażania pojedynczych porcji produktów – tunelowi Freshline® IQF+ (Individually Quick Frozen Plus).

Czy straciłaś/eś kiedyś kontakty z telefonu? - zdjęcie
Czytaj artykuł

Czy straciłaś/eś kiedyś kontakty z telefonu?

Jeżeli tak to wiesz jak ciężko je odzyskać jeżeli nie było kopii zapasowej. Jeżeli nie miałaś/eś takiej sytuacji to pomyśl o niej i… no właśnie, tragedia.

Posiłek zdrowy i szybki - zdjęcie
Czytaj artykuł

Posiłek zdrowy i szybki

Życie w biegu, nadmiar pracy, stres – to czynniki negatywnie wpływające na dobre samopoczucie. Gdy zima dobiega końca, zmęczony organizm w szczególności potrzebuje maksymalnego wsparcia.


Najpopularniejsze tagi