Artykuły - Wiadomości


 
 Czy wiesz, ile jaj możesz zjeść? Prawdy i mity na temat limitów w spożywaniu jajek  - zdjęcie

Czy wiesz, ile jaj możesz zjeść? Prawdy i mity na temat limitów w spożywaniu jajek

20-01-2022

Jeść czy nie jeść – oto jest pytanie… Wokół limitów spożywania jaj kurzych narosło wiele błędnych przekonań i mitów. Tymczasem ich jedzenie to prawdziwe dobrodziejstwo dla organizmu.

Czytaj więcej

 
Orzechy makadamia – wartości odżywcze i właściwości lecznicze - zdjęcie

Orzechy makadamia – wartości odżywcze i właściwości lecznicze

05-01-2022

Orzechy makadamia pozyskuje się z drzewa macadamia z rodziny srebrnikowatych. Pochodzą one z Australii. Obecnie są uprawiane w Nowej Kaledonii i Sulawesi, a także na terenie Afryki Południowej i na Hawajach. Drzewo to ma drobne, wiecznie zielone listki oraz niewielkie kwiaty. Bardzo się je ceni właśnie za ich owoce – pestkowce, które nazywa się orzechami macadamia.

Czytaj więcej

 
Boże Narodzenie pod znakiem jajka - zdjęcie

Boże Narodzenie pod znakiem jajka

23-12-2021

Jako potrawa i symbol kojarzone są przede wszystkim ze świętami wielkanocnymi.

Czytaj więcej

 
Co jeść, by nie odczuć zimowego spadku nastroju? - zdjęcie

Co jeść, by nie odczuć zimowego spadku nastroju?

22-12-2021

O tym, jak ważną rolę w funkcjonowaniu organizmu pełni mózg, nie trzeba nikomu przypominać. To właśnie w nim znajduje się aż 160 000 kilometrów naczyń krwionośnych – to tak jakby blisko 16 razy pokonać trasę koleją transsyberyjską. Mózg codziennie pracuje na wysokich obrotach, a my musimy mu dostarczyć „paliwa” w postaci jedzenia. To właśnie ta czynność powoduje, że w naszym organizmie powstaje serotonina, czyli hormon szczęścia. Czy polecane przez babcie ciepłe kakao faktycznie koi i poprawia nastrój?

Czytaj więcej

 
Kapusta – czym Cię zaskoczy królowa świątecznego stołu? - zdjęcie

Kapusta – czym Cię zaskoczy królowa świątecznego stołu?

16-12-2021

Wigilijny stół bez kapusty? Niewyobrażalne w naszym kraju! Kapusta z grzybami, bigos, uszka, krokiety, pierogi, gołąbki – to warzywo jest nieodłącznym elementem świątecznego menu. Przygotowywana na różne sposoby, ma swój unikalny smak w każdym wydaniu. Czym więc może zaskoczyć kapusta, niezależnie od formy jej podania? Poznaj kilka ciekawostek na jej temat.  

Czytaj więcej

 
15 grudnia – Międzynarodowy Dzień Herbaty - zdjęcie

15 grudnia – Międzynarodowy Dzień Herbaty

15-12-2021

Herbata towarzyszy nam niemal każdego dnia. Polacy uwielbiają ten napar w każdej odsłonie, zarówno na ciepło jak i mrożoną, w wersji owocowej oraz klasycznej. Herbata to nie tylko pyszny smak i wyjątkowy aromat, ale także wiele właściwości prozdrowotnych. Glovo podsumowało, jakie jej rodzaje wybieramy najczęściej oraz kiedy i gdzie zamawiamy herbatę najchętniej. Podpowiadamy także, jakie właściwości mają jej najpopularniejsze gatunki.

Czytaj więcej

 
Wszystko zaczyna się od jajka – czy znasz zalety rodzimego superfood? - zdjęcie

Wszystko zaczyna się od jajka – czy znasz zalety rodzimego superfood?

13-12-2021

Hasło „superfood” stało się ostatnio bardzo modne – dużo mówi się o walorach nieprzetworzonych produktów spożywczych, które są niezwykle bogate w składniki wartościowe dla naszego organizmu. Jagody goji i acai, nasiona chia, owoce camu camu, algi, lucuma, guarana… Wiele z nich ma egzotyczne nazwy i pochodzi z odległych zakątków świata. Nie zapominajmy jednak, że równie cenne pokarmy znajdziemy praktycznie w każdej polskiej kuchni. Czy znasz właściwości zdrowotne, jakie daje spożywanie jajek?

Czytaj więcej

 
Co jedli Polacy w 2021? Podsumowanie trendów żywieniowych - zdjęcie

Co jedli Polacy w 2021? Podsumowanie trendów żywieniowych

09-12-2021

Podobnie jak w modzie, także w kulinariach pojawiają się pewne nurty i trendy. W 2021 roku to głównie domowe kuchnie tętniły życiem. Pomimo pandemicznej rzeczywistości Polacy eksperymentowali z różnymi smakami. Gdy nie dało się odwiedzić lokali, królowało jedzenie na wynos. Jednak śmiałkowie, pasjonaci, ale również nowicjusze postawili na gotowanie samemu. To właśnie przy wspólnych stołach gromadziły się całe rodziny, tocząc pojedynek o tytuł najlepszego domowego kucharza. Po jakie produkty wtedy najczęściej sięgali?

Czytaj więcej

 
6 kroków, aby święta były faktycznie ZDROWE i spokojne    – komentarz ekspercki Agnieszki Piskały – Topczewskiej, dietetyka, eksperta marki Berimal - zdjęcie

6 kroków, aby święta były faktycznie ZDROWE i spokojne – komentarz ekspercki Agnieszki Piskały – Topczewskiej, dietetyka, eksperta marki Berimal

08-12-2021

Zbliżające się Boże Narodzenie to niezwykle rodzinny i magiczny czas, który spędzimy w gronie najbliższych. 24 grudnia zasiądziemy do stołów, na których będą królować ryby, potrawy z grzybami, ciasta makowe. Ponieważ świętowanie i wspólne rozmowy przy stole zajmą nam długie godziny, już teraz warto zastanowić się nad tym, co możemy zrobić, aby ostatnie dni grudnia były również świętem… dla naszego brzucha. W jaki sposób? Serwując mu zdrowsze i mniej kaloryczne, ale nadal tradycyjne i bożonarodzeniowe – potrawy.

Czytaj więcej

 
Najważniejsze spotkanie całej branży spożywczej już w kwietniu 2022 podczas targów WorldFood Poland! - zdjęcie

Najważniejsze spotkanie całej branży spożywczej już w kwietniu 2022 podczas targów WorldFood Poland!

03-12-2021

Kolejna edycja największych targów żywności i napojów w Polsce odbędzie się w dniach 5 – 7 kwietnia 2022 r. w EXPO XXI w Warszawie. Organizatorzy targów podkreślają, że niezwykle cieszą się na możliwość bezpośrednich spotkań, a wśród Wystawców i Odwiedzających potrzeba kontaktu na żywo jeszcze nigdy nie była tak wielka.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 1010

Najpopularniejsze tagi