Artykuły - Wiadomości


 
Mąka, która czyni cuda – magia dobrej mąki - zdjęcie

Mąka, która czyni cuda – magia dobrej mąki

27-11-2023

W naszych kuchniach jest magiczny skarb, który często bierzemy za pewnik. Jest nim mąka – podstawowy składnik wielu potraw, ale czy zdajemy sobie sprawę, jak wiele magii kryje się w tym zwykłym produkcie?

Czytaj więcej

 

Ponad połowa pacjentów cierpiących na nowotwór doświadcza problemów z żywieniem – wyniki europejskiego badania Ipsos Cancer Study

17-11-2023

Jak wynika z europejskiego badania „Rola żywienia w leczeniu raka”[1] przeprowadzonego na zlecenie Nutricia, 71% pacjentów w trakcie choroby i leczenia w Polsce doświadcza problemów związanych z odżywianiem. Biorąc pod uwagę wpływ stanu odżywienia organizmu na proces leczenia i rekonwalescencji, niezwykle ważne jest budowanie świadomości o roli żywności specjalnego przeznaczenia medycznego w tym procesie u lekarzy, pacjentów i ich opiekunów.

Czytaj więcej

 
Planeta na talerzu – jak zatroszczyć się o zdrowie i środowisko, dokonując wyborów żywieniowych? - zdjęcie

Planeta na talerzu – jak zatroszczyć się o zdrowie i środowisko, dokonując wyborów żywieniowych?

09-11-2023

Wyniki badań cytowanych w raporcie „Talerz przyszłości”, który został opracowany przez ekspertów Interdyscyplinarnego Centrum Analiz i Współpracy „Żywność dla Przyszłości” wskazują, że nawyki żywieniowe Polaków znacząco odbiegają od aktualnych krajowych zaleceń zdrowego żywienia oraz założeń diety planetarnej.

Czytaj więcej

 
Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania - nawyki żywieniowe Europejczyków od kuchni - zdjęcie

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania - nawyki żywieniowe Europejczyków od kuchni

08-11-2023

8 listopada obchodzony jest Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Święto zostało zainicjowane w 2007 roku przez Komisarza Unii Europejskiej i Euro-Toques – organizację zrzeszającą szefów kuchni. W tym dniu warto zgłębić wiedzę na temat tego, czy kuchnia europejska jest zdrowa, jakie nawyki żywieniowe posiadają Europejczycy oraz jak prawidłowo odżywiać się w każdym regionie Starego Kontynentu.

Czytaj więcej

 
Młynomag z Honorową odznaką za Zasługi dla Rozwoju Gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej - zdjęcie

Młynomag z Honorową odznaką za Zasługi dla Rozwoju Gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej

27-10-2023

W dniach 19-20 września odbyła się Konferencja Gospodarcza Elbląg’23 zorganizowana przez Dziennik Elbląski. Główne tematy poruszane na Konferencji skupiały się wokół gospodarki, bezpieczeństwa i rozwoju regionu Warmii i Mazur.

Czytaj więcej

 
DANONE jednym z inicjatorów Polskiego Związku Producentów Żywności Roślinnej, który właśnie oficjalnie zainaugurował działalność - zdjęcie

DANONE jednym z inicjatorów Polskiego Związku Producentów Żywności Roślinnej, który właśnie oficjalnie zainaugurował działalność

25-10-2023

Polski Związek Producentów Żywności Roślinnej oficjalnie rozpoczął swoją działalność. Organizacja będzie reprezentować wspólny głos przedsiębiorców zajmujących się wytwarzaniem produktów pochodzenia roślinnego, a także wspierać dalszy rozwój branży.

Czytaj więcej

 
Tajemnice długowieczności. Znaczenie spożywania warzyw i owoców - zdjęcie

Tajemnice długowieczności. Znaczenie spożywania warzyw i owoców

20-10-2023

Długowieczność to marzenie każdego z nas. Szukając sposobów na przedłużenie młodości, coraz więcej osób zwraca uwagę na to, co mają na talerzu. Okazuje się, że kluczem do długiego życia może być spożywanie warzyw i owoców. Aby cieszyć się zdrowiem przez lata, należy dbać o dietę już od dziecka. Z okazji Światowego Dnia Owoców i Warzyw, przygotowaliśmy porady dotyczące diety, które pomogą zachować Ci witalność.

Czytaj więcej

 

10. odsłona Targów WorldFood Poland 2024: innowacje i perspektywy biznesowe dla branży spożywczej

19-10-2023

Z okazji jubileuszowej, dziesiątej edycji Targów WorldFood Poland, zapraszamy do udziału w najbardziej międzynarodowym wydarzeniu dla branży spożywczej organizowanym w Polsce. Najbliższa odsłona targów, planowana na dni 16-18 kwietnia 2024 roku, odbędzie się w jak co roku, w przestrzeni EXPO XXI Warszawa. Jest to nieodzowne wydarzenie dla profesjonalistów z branży spożywczej, handlu i dystrybucji w Polsce. To idealne miejsce i przestrzeń na biznesowy rozwój, poszerzenie sieci kontaktów oraz wiedzy branżowej.

Czytaj więcej

 
Przy wspólnym stole i wspólnym jedzeniu – co podać na sharing plates? - zdjęcie

Przy wspólnym stole i wspólnym jedzeniu – co podać na sharing plates?

17-10-2023

„Wspólne talerze” (z ang. sharing plates) to gastronomiczny trend z przyszłością. Jego popularność znacząco wzrosła po okresie pandemii, kiedy ludzie, zmęczeni przymusowym odosobnieniem, ponownie zaczęli spotykać się przy wspólnych posiłkach. Nowy pomysł początkowo przyjął się szczególnie w restauracjach i barach, ale ponieważ jego formuła jest atrakcyjna i daje duże pole do popisu dla kreatywności – „wspólne talerze” pojawiły się także na rodzinnych przyjęciach i domówkach.

Czytaj więcej

 
Rusza Akademia Pozytywnego Wpływu DANONE - zdjęcie

Rusza Akademia Pozytywnego Wpływu DANONE

11-10-2023

Grupa spółek DANONE, do której należą takie marki jak Danone, Alpro czy Żywiec Zdrój, łączy siły z Akademią Leona Koźmińskiego i Kozminski Business Hub, by wspólnie wspierać rozwój polskich start-upów. Akademia Pozytywnego Wpływu DANONE skupiona jest na korzyściach wynikających z zastosowania regenaratywnego modelu biznesowego i przynależności do ruchu B Corp, zrzeszającego firmy dobre dla świata.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 1122

Najpopularniejsze tagi