Artykuł Dodaj artykuł

Zielona dieta - jak schudnąć z zieloną herbatą

Nadprogramowe kilogramy sprawiają, że czujemy się ociężali, mniej atrakcyjni, osowiali, a nasza kondycja fizyczna pozostawia wiele do życzenia.

Nadprogramowe kilogramy sprawiają, że czujemy się ociężali, mniej atrakcyjni, osowiali, a nasza kondycja fizyczna pozostawia wiele do życzenia. Odchudzanie to żmudny i trudny proces. Czy herbata zielona jest w stanie go wspomóc i przynieść pożądane efekty?

Zielona dieta – jak schudnąć z zieloną herbatą

Herbata zielona – właściwości

Udowodniono, że herbata zielona przynosi wiele korzyści organizmowi. Pomaga utrzymać zdrowie fizyczne, ale i psychiczne. Wszystko to za sprawą zawartych w niej wartościowych składników. Na pierwszym miejscu wymienia się polifenole, które są bardzo skutecznymi antyoksydantami. Efektywnie odpierają ataki wolnych rodników odpowiedzialnych za procesy starzenia się organizmu oraz rozwój wielu chorób.

Ten gatunek herbaty ma także bardzo dobry wpływ na układ krążenia i metabolizm. To już pierwszy sygnał, że zielony napar sprawdza się u osób, które chcą powalczyć o szczuplejszą sylwetkę i zdrowsze ciało. Ograniczenie ryzyka chorób sercowo-naczyniowych to bardzo ważna zaleta. Dzieje się tak za sprawą hamowania gromadzenia się tłuszczu w tętnicach.

W herbacie tej znajdujemy niewielkie ilości kofeiny. Dlaczego zatem warto ją wybrać i zastąpić nią klasyczną kawę? Otóż herbata zielona, poza pewnymi ilościami kofeiny, dostarcza również L-teaniny, która działa uspokajająco. Zyskujemy na połączeniu efektu pobudzenia bez roztrzęsienia, które odczuwane jest nierzadko po wypiciu kawy.

I wreszcie to, co interesuje nas najbardziej, czyli ułatwione spalanie tkanki tłuszczowej. Ma to związek z zwiększoną zdolnością organizmu do spalania tłuszczu, dzięki stymulowaniu procesu termogenezy.

Jak się odchudzać z zieloną herbatą?

Według japońskich badaczy wystarczą trzy filiżanki dziennie zielonej herbaty, by w ciągu trzech miesięcy zrzucić około 1,5 kg, ale nie wprowadzając przy tym żadnych zmian w codziennym jadłospisie. Skuteczne odchudzanie trudno przeprowadzić bez modyfikacji swoich nawyków żywieniowych, a podczas tego procesu raczej liczymy na większy ubytek masy ciała.

Najlepiej zastosować zdrowy, racjonalny jadłospis, który zostanie dopasowany do zapotrzebowania kalorycznego, trybu życia, wykonywanej pracy i podejmowanej aktywności fizycznej. Do tego dołączyć picie zielonej herbaty, każdego dnia. Może ona zastąpić inne gatunki herbat, a nawet kawę, ponieważ równie dobrze pobudzi, a przy okazji wpłynie na usprawnienie metabolizmu. Zawarte w niej katechiny powodują nie tylko mniejsze wchłanianie tłuszczu, ale i glukozy, dlatego łatwiej kontrolować wagę.

Jeśli odchudzanie ma być skuteczne i choć nieco przyjemniejsze, warto postawić na zieloną herbatę, która nadaje się nawet do kilkukrotnego parzenia.

Artykuł sponsorowany