Artykuł Dodaj artykuł

Sposób na urozmaicenie deski serów

Zanim sięgniesz po następną paczkę chipsów, warto rozważyć urozmaicenie piątkowego relaksu z filmem o samodzielnie przygotowaną, prostą i zdrową przekąskę – deskę serów.

Zanim sięgniesz po następną paczkę chipsów, warto rozważyć urozmaicenie piątkowego relaksu z filmem o samodzielnie przygotowaną, prostą i zdrową przekąskę – deskę serów. Podpowiadamy, jak w łatwy sposób możesz ją zrobić oraz o jakie dodatki warto ją urozmaicić.

Sposób na urozmaicenie deski serów

Pandemia wywarła na naszym społeczeństwie ogromny wpływ, również w kwestiach żywieniowych. Badania pokazują, że w tym wymagającym okresie wzrosło spożycie słonych przekąsek, takich, jak chipsy czy paluszki, które nie należą do najzdrowszych*. Przygotowana przez nas deska serów nie tylko będzie smaczniejszą alternatywą dla standardowych przekąsek, ale również zdrowszą. Sery są bogate w białko, czyli podstawowy budulec naszego organizmu oraz zawierają duże ilości wapnia, fosforu i ważnych witamin. Dodatkowo dobrej jakości sery to źródło wysokiej jakości tłuszczy nasyconych i kwasów tłuszczowych omega–3.

Deska serów jako przekąska to pomysł największych koneserów i miłośników tego przysmaku, Francuzów. Zazwyczaj jest serwowana po daniu głównym lub przed deserem. Francuska kuchnia słynie z wielu gatunków przepysznych serów, dlatego też podanie ich w takiej formie sprawia, że bez problemu można zaserwować wiele rodzajów jednocześnie. Obecnie dużym ułatwieniem dla nas jest to, że wiele sklepów w swojej ofercie posiada gotowe zestawy serów.

Zaletą tej bardzo prostej w przygotowaniu przekąski jest również walor estetyczny, który możemy uzyskać, zestawiając ze sobą sery o różnych kolorach i uzupełniając je o dodatkowe smaki i tekstury. Diabeł tkwi w szczegółach, dlatego podpowiadamy, jak je urozmaicić i o czym pamiętać, aby przygotowana przez Ciebie przekąska sprawiła Ci wyjątkowa przyjemność podczas relaksu.

Najlepsze deski serów to te wzbogacone o ciekawe i smaczne dodatki. Warto ułożyć obok serów oliwki, winogrono lub świeże warzywa. Aby podkreślić główny składnik, czyli ser i przełamać go zaskakującym smakiem warto zastosować w formie dodatku bakalie. Nie tylko przepysznie będą kontrastować z głównym bohaterem naszej przekąski, ale też dostarczą nam wielu wartościowych witamin i minerałów. Doskonale sprawdzą się tutaj produkty Bakal Soft, na przykład suszone figi. Ich słodycz idealnie skomponuję się z serami umieszczonymi na desce i nada całości nie tylko niepowtarzalny smak, ale doda również dodatkowego aromatu i odpowiedniej struktury. Takie połączenie sprawi, że każdy rodzaj sera będziemy mogli odkrywać na nowo.

Do podania serów warto wybrać deskę drewnianą. Nada ona wyjątkowego, rustykalnego i eleganckiego charakteru. Kolejnym elementem, o którym warto pamiętać, jest różnorodność składników. Najlepiej, gdyby na desce znalazło się minimum 5 gatunków sera. Warto również zwrócić uwagę na odpowiednią wielkość porcji ze względu na kaloryczność serów.


*COVID - 19 STUDY: EUROPEAN FOOD BEHAVIOURS COVID - 19 impact on consumer food behaviours in Europe.

Podobne artykuły