Wynik wyszukiwania

 
O glifosacie w kaszach jaglanych – najnowsze badania Fundacji Konsumentów  zdjęcie

O glifosacie w kaszach jaglanych – najnowsze badania Fundacji Konsumentów

Dziś ukazał się raport pt. „Konsumenci testują: Kasza jaglana – czy zawiera glifosat?”. Zawiera on wyniki kolejnego badania kasz jaglanych pod kątem obecności szkodliwego glifosatu. Raport opublikowała Fundacja Konsumentów we współpracy z Instytutem Spraw Obywatelskich. Czy producenci kasz jaglanych poprawili jakość swoich produktów?

Czytaj więcej

 
Nadal trzymasz te produkty w lodówce? Czas na wiosenne porządki! zdjęcie

Nadal trzymasz te produkty w lodówce? Czas na wiosenne porządki!

Aż 53,75% Polaków przyznaje, że zdarza im się wyrzucić żywność. Tak wynika z Raportu Federacji Polskich Banków Żywności, opracowanego w 2020 r. Jednocześnie prawie połowa badanych (48,9%) nigdy nie spożywa produktów spożywczych po upływie ich daty ważności. Czy to oznacza, że lądują w koszu? Niekoniecznie. Część z nich trafia do lodówki i pozostaje tam tak długo…. aż się na dobre zepsuje. Podejmij wyzwanie i sprawdź, czy Ty także nie działasz zgodnie z tą taktyką.

Czytaj więcej

 
Uwaga na pestycydy w płatkach śniadaniowych! FoodRentgen „prześwietlił” 197 płatków. Raport jest już dostępny w sieci zdjęcie

Uwaga na pestycydy w płatkach śniadaniowych! FoodRentgen „prześwietlił” 197 płatków. Raport jest już dostępny w sieci

Organizatorzy akcji FoodRentgen wzięli pod lupę 197 płatków śniadaniowych, które można kupić w polskich sklepach i przeanalizowali ich skład. Do etapu badań laboratoryjnych zostało zakwalifikowanych 26, z czego 10 okazało się czyste. Efektem jest szczegółowy, pierwszy taki w Polsce raport, który każdy może pobrać na stronie akcji.

Czytaj więcej

 
Polacy vs zdrowa żywność – powstaje raport zdjęcie

Polacy vs zdrowa żywność – powstaje raport

Organizatorzy ogólnopolskiej akcji FoodRentgen sprawdzili jaka jest świadomość Polaków dotycząca zdrowego jedzenia. Wnioski z ankiety nie napawają optymizmem: deklarujemy, że chcemy się odżywiać zdrowo, jednak kupujemy głównie to, co znamy z reklam…

Czytaj więcej

 
Jak kształtują się preferencje kulinarne Polaków? - raport Polska na Talerzu 2016 zdjęcie

Jak kształtują się preferencje kulinarne Polaków? - raport Polska na Talerzu 2016

Szybkie tempo życia sprawia, że Polacy coraz częściej jadają poza domem i więcej wydają na posiłki. Równocześnie stają się bardzo świadomymi konsumentami i zaczynają przywiązać dużą wagę do jakości dań i obsługi.

Czytaj więcej

 
Raport Punkt Widzenia - Stora Enso o przyszłości rynku opakowań do 2016 roku i później zdjęcie

Raport Punkt Widzenia - Stora Enso o przyszłości rynku opakowań do 2016 roku i później

Firma Stora Enso opublikowała dziś nowy raport Punkt widzenia, przedstawiający kierunek, w którym zmierza branża opakowań detalicznych.

Czytaj więcej

 
Ukazał się Raport Targi w Polsce 2013 zdjęcie

Ukazał się Raport Targi w Polsce 2013

Polska Izba Przemysłu Targowego zaprezentowała dwudziesty pierwszy raport statystyk targowych – Targi w Polsce 2013. Rok 2013 był dla większości państw europejskich okresem wygasania kryzysu.

Czytaj więcej

 
5 czerwca, Światowy Dzień Środowiska. Polacy świadomi zalet zrównoważonego rolnictwa. Raport z badania zdjęcie

5 czerwca, Światowy Dzień Środowiska. Polacy świadomi zalet zrównoważonego rolnictwa. Raport z badania

5 czerwca przypada Światowy Dzień Środowiska, ustanowiony w 1972 r. przez Zgromadzenie Narodowe ONZ. Ma nam - mieszkańcom globu - przypominać o odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego.

Czytaj więcej

 
W których płatkach pestycydy? W których kaszach glifosat? zdjęcie

W których płatkach pestycydy? W których kaszach glifosat?

FoodRentgen opublikował dziś w sieci pełny raport dotyczący składu ponad 197 rodzajów płatków śniadaniowych z polskich sklepów, oferowanych przez 37 producentów. W kolejnych badaniach w ramach Programu mają zostać przebadane kasze jaglane i gryczane.  

Czytaj więcej

 
To będą wyjątkowo tanie święta zdjęcie

To będą wyjątkowo tanie święta

Jak co roku portal Money.pl wyliczył Indeks Karpia, opierając się na cenach produktów, wchodzących w skład świątecznego koszyka. Są to: chleb, mąka, karp, śledzie, szynka, masło, cukier, jajka oraz twaróg - czyli te artykuły, które są niezbędne, żeby przygotować bożonarodzeniowe potrawy.

Czytaj więcej

 
Kwas chlebowy dynamicznie rozwijającą się kategorią zdjęcie

Kwas chlebowy dynamicznie rozwijającą się kategorią

Polacy coraz częściej sięgają po Razowy Kwas Chlebowy - zdrową alternatywę dla słodzonych i przepełnionych sztucznymi dodatkami napojów gazowanych – wynika z raportu sprzedaży przeprowadzonego przez Nielsena dla firmy Van Pur.

Czytaj więcej

 
Druga młodość chałwy - za co kochają ją Polacy? zdjęcie

Druga młodość chałwy - za co kochają ją Polacy?

Chałwa to przekąska, która jest lubiana i doceniana przez Polaków, ale dziś jej klasyczny format jest nieco zapomniany.

Czytaj więcej

 
Jakie rozwiązania są przyszłością dla logistyki świeżych produktów? zdjęcie

Jakie rozwiązania są przyszłością dla logistyki świeżych produktów?

Dla wielu przedsiębiorców to czas pełnego przearanżowania modelu prowadzonej działalności, choćby pod względem przejścia w pełni czy w części na pracę zdalną

Czytaj więcej

 
„Kulinarnie Mocni” otwierają Nowy Rok wspólnym gotowaniem zdjęcie

„Kulinarnie Mocni” otwierają Nowy Rok wspólnym gotowaniem

Ale jaja! – pod taką nazwą odbyła się druga odsłona warsztatów kulinarnych w ramach programu edukacyjnego „Kulinarnie mocni”. To wspólna inicjatywa Federacji Polskich Banków Żywności i firmy McCormick, właściciela marki Kamis.

Czytaj więcej

 
FoodRentgen sprawdził: płatki śniadaniowe ekologicznych marek faktycznie są czyste! zdjęcie

FoodRentgen sprawdził: płatki śniadaniowe ekologicznych marek faktycznie są czyste!

Płatki śniadaniowe wolne od pestycydów i substancji słodzących to przede wszystkim płatki marek ekologicznych, ale są wśród nich także producenci bez tego typu certyfikatów. To dobra wiadomość. Okazuje się, że producenci się starają, a oznaczenia „bio” i „eko” w tym wypadku to nie tylko działanie marketingowe – mówią organizatorzy akcji FoodRentgen, którzy przebadali musli z polskich półek sklepowych.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 25