Wynik wyszukiwania

 
O glifosacie w kaszach jaglanych – najnowsze badania Fundacji Konsumentów  zdjęcie

O glifosacie w kaszach jaglanych – najnowsze badania Fundacji Konsumentów

Dziś ukazał się raport pt. „Konsumenci testują: Kasza jaglana – czy zawiera glifosat?”. Zawiera on wyniki kolejnego badania kasz jaglanych pod kątem obecności szkodliwego glifosatu. Raport opublikowała Fundacja Konsumentów we współpracy z Instytutem Spraw Obywatelskich. Czy producenci kasz jaglanych poprawili jakość swoich produktów?

Czytaj więcej

 
Międzynarodowy Kongres Pokoleń zdjęcie

Międzynarodowy Kongres Pokoleń

Międzynarodowy Kongres Pokoleń Fundacji Firmy Rodzinne - 4.10.18 Warszawa. Poznaj nas i zadbaj o przyszłość swojej firmy!

Czytaj więcej

 

Z karpiem czy bez? Czyli przedświąteczna batalia kulinarna

Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia to dla wielu z nas spore wyzwanie. Porządki, prezenty, czy wreszcie wigilijna kolacja – niejedna pani domu od tygodni zastanawia się jak zadowolić podniebienia domowników. Niemal 90% polskich rodzin zamierza podać przynajmniej jedną potrawę rybną podczas Świąt Bożego Narodzenia – wynika z ogólnopolskiego badania konsumentów. Czy jednak tą rybą musi być karp? To pytanie zadają sobie ci, którzy nie przepadają za tą dość tłustą i ościstą rybą. Może warto wrócić do regionalnej tradycji, zgodnie z którą na polskich stołach królowały dorsze, sandacze czy szczupaki?

Czytaj więcej

 
Wegański styl życia dla początkujących zdjęcie

Wegański styl życia dla początkujących

Szacuje się, że ponad milion Polaków to wegetarianie lub weganie, a kolejne dwa miliony planują przejść w tym roku na dietę bezmięsną. Można przypuszczać, że wynika to przede wszystkim z większej świadomości konsumentów, którym coraz bardziej zależy na tym, by troszczyć się o środowisko. Globalne trendy związane z wegańskim stylem życia sprawiają, że coraz łatwiej jest przejść na „zieloną stronę mocy”. Jak zacząć swoją wielką przygodę z kuchnią roślinną?

Czytaj więcej

 
Mazury HoReCa 2017 – wyzwania kulinarne zdjęcie

Mazury HoReCa 2017 – wyzwania kulinarne

Podczas targów branżowych Mazury HoReCa 2017 w Expo Mazury w Ostródzie odbędą się konkursy kulinarne dla profesjonalistów i uczniów szkół gastronomicznych. Właśnie ruszyły zapisy uczestników.

Czytaj więcej

 
II Ogólnopolskie Targi Dobrego Jedzenia zdjęcie

II Ogólnopolskie Targi Dobrego Jedzenia

II Ogólnopolskie Targi Dobrego Jedzenia - Program Targów

Czytaj więcej

 
WorldFood Warsaw integruje branżę spożywczą! zdjęcie

WorldFood Warsaw integruje branżę spożywczą!

III edycja targów odbędzie się już w dniach 19-21 kwietnia. Patronem honorowym wydarzenia jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel, a wśród partnerów branżowych znalazło się wiele organizacji i instytucji z sektora spożywczego.  

Czytaj więcej

 
Docenione, bo tradycyjne i polskie zdjęcie

Docenione, bo tradycyjne i polskie

Znakomite produkty z założenia bronią się same, głównie swoim smakiem. Często jednak trudno pyszne wędliny odnaleźć w gąszczu sklepowych półek. Między innymi z tego też powodu, aby móc szybko lokalizować zdrowe, smaczne i rodzime wyroby powstał program „Doceń polskie”.

Czytaj więcej

 
Polski Kongres Rolnictwa - konferencja w Łodzi zwieńczy I edycję cyklu spotkań zdjęcie

Polski Kongres Rolnictwa - konferencja w Łodzi zwieńczy I edycję cyklu spotkań

Polski Kongres Rolnictwa, cykl dziesięciu spotkań poruszających problematykę branży rolnej i rolno-spożywczej w Polsce, dobiega końca. 

Czytaj więcej

 
Wegetarianizm i jego odmiany zdjęcie

Wegetarianizm i jego odmiany

Wegetarianizm to nie tylko sposób odżywiania się, ale też styl życia. Poznaj jego odmiany i wypróbuj oryginalny przepis na wegetariański specjał autorstwa Zbigniewa Kurleto - mistrza kuchni, członka Fundacji Klubu Szefów Kuchni oraz eksperta Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie”.  

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 10